Skip to main content

Ofsetová tlač

Ofsetová tlač online

Ofsetová tlač je jednou z najpoužívanejších techník tlače v polygrafickom priemysle. Je to vysoko kvalitná metóda, ktorá umožňuje presné a detailné reprodukovanie textu, obrázkov a grafiky na rôznych tlačových médiách.

CENOVÁ KALKULÁCIA
Vyplňte formulár a cenovú kalkuláciu vám zašleme na email.

  V prípade potreby nás kontaktuje na
  +421 918 344 177
  + 421 911 623 516
  alebo na
  studio@smart-print.sk

  Ofsetová tlač

  ofsetová tlač

  Čo je ofsetová tlač?

  Ide o proces, pri ktorom sa farba prenesie z tlačového platňového valca na gumový valček a následne na tlačové médium, ako je papier, kartón alebo iné materiály. Táto technika je založená na princípe odpudivosti vody a oleja. Tlačová forma obsahuje oblasti, ktoré prijímajú farbu a odpudivú vrstvu, ktorá prijíma vodu. Keď je tlačová forma navlhčená, voda sa zachytáva na oblastiach odpudivých vrstiev a farba sa priliepne na oblasti prijímajúce farbu. Toto prenesenie farby sa potom prenesie na tlačové médium.

  Proces ofsetovej tlače

  Príprava tlačovej formy

  Prvým krokom v ofsetovej tlači je príprava tlačovej formy. Tlačová forma je vyrobená z hliníkového platňového valca, na ktorý je aplikovaná chemicky citlivá vrstva. Táto vrstva je vystavená svetlu až na miestach, kde má byť farba prítomná. Po expozícii sa tlačová forma oplachuje a vytvorí sa obraz tlače.

  Príprava tlačovej jednotky

  Tlačová jednotka obsahuje tlačový platňový valček, gumový valček a valček prenosu farby. Farba je nanesená na tlačový platňový valček, kde sa prilepí iba na expozované oblasti. Potom sa gumový valček dotýka tlačového platňového valca a prenáša farbu na seba. Na konci sa farba prenesie na valček prenosu farby, ktorý ju prenesie na tlačové médium.

  Tlač

  Tlačové médium je umiestnené na tlačovej doske a prechádza medzi tlačovým platňovým valcom a gumovým valčekom. Farba je prenesená z gumového valčeka na tlačové médium, vytvárajúc tlačový obraz.

  Výhody ofsetovej tlače

  Vysoká kvalita

  Ofsetová tlač umožňuje presné a detailné reprodukovanie obrázkov a textu s vysokou kvalitou, vytlačenie dokumentov je bezproblémové.

  Veľký rozsah tlačových médií

  Ofsetová tlač je vhodná pre rôzne tlačové média, vrátane papiera, kartónu, plastu a iných materiálov, ako aj pre vysokonákladovú tlač.

  Ekonomická vo veľkom objeme

  Ofsetová tlač je efektívna pri tlači veľkých objemov, čo z nej robí ekonomicky výhodnú voľbu.

  Široký farebný rozsah

  Ofsetová tlač umožňuje použitie širokej škály farieb a odtieňov, čo dáva tlačeným materiálom výrazný a živý vzhľad.

  Použitie ofsetovej tlače

  Ofsetová tlač sa často používa na tlač rôznych druhov materiálov, ako sú brožúry, letáky, katalógy, plagáty, denníky, časopisy, obaly a iné tlačené produkty. Je to obľúbená metóda v reklame, marketingu a tlačovom priemysle, pretože poskytuje vysokú kvalitu tlače a schopnosť spracovať veľké objemy.

  Ofsetová tlač je jednou z najpoužívanejších techník tlače pre projekty vyžadujúce vysokú kvalitu a presnosť. Jej proces, výhody a rozsah použitia ju robia atraktívnou vo svete tlače a dizajnu. Ak hľadáte spoľahlivý spôsob tlače s vynikajúcim výsledkom, ofsetová tlač je dobrá voľba pre vaše projekty.

  Rozhodnite sa pre našu tlačiareň

  Tlač dokumentov u nás prináša mnohé benefity

  Doprava ZADARMO

  Kontaktujte nás pre možnosti bezplatnej dopravy. Pre dlhodobých zákazníkov poskytujeme dopravu zadarmo.

  Špičková kvalita tlače

  Vysokokvalitná ofsetová tlač alebo špičková digitálna tlač pre nižšie náklady. S nami dosiahnete tie najlepšie tlačové výsledky.

  Spoľahlivá garancia vašej  spokojnosti

  V prípade nespokojnosti s kvalitou tlače vám vrátime peniaze alebo obratom vyhotovíme opravené tlačoviny.

  Promptná tlač a finalizácia vašich dokumentov

  K vašej zákazke pristupujeme s maximálnou starostlivosťou nielen v oblasti dosiahnutia tej najvyššej kvality ale aj najnižšej možnej doby dodania. Sme promptní bez zbytočných zdržaní.

  Skúšobný nátlačok

  Potrebujete si byť istý konečným výsledkom? Poskytneme vám skúšobný nátlačok, kde viete skontrolovať všetky dôležité parametre tlače.

  Grafické práce

  Poskytujeme vám komplexné služby grafického štúdia. Či už pripravujete náročné tlačové dáta alebo si prajete skontrolovať finálne podklady. Sme tu pre vás.

  Komplexné knihárske služby InHouse

  Disponujeme skúseným tímom odborníkov v rámci knihárskych a dokončovacích prác. U nás získate konečný vysokokvalitný produkt.

  Naša odbornosť a dlhoročné skúsenosti

  V polygrafickom priemysle pôsobíme viac než dve desaťročia. Hovoria za nás spokojné dlhoročné spolupráce, vysoká lojalita našich kolegov a dosiahnuté polygrafické výzvy, ktoré sme s odbornosťou zvládli.

  Postup zadania tlače

  Máte pripravené tlačové dáta?

  1

  Zaslanie podkladov
  na tlač

  2

  Kontrola podkladov a odsúhlasenie

  3

  Kontrolný test natláčok – ak je vyžiadaný

  4

  Tlač
  dokumentov

  5

  Dodanie
  dokumentov

  Potrebujete pripraviť tlačové dáta?

  1

  Prijatie vašej
  požiadavky

  2

  Spracovanie grafických podkladov naším grafikom

  3

  Vaša kontrola podkladov a odsúhlasenie

  4

  Tlač
  dokumentov

  5

  Dodanie
  dokumentov